Przejdź do głównej treści

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Udział dr. Arkadiusza Nyzio w audycji Polskiego Radia
aktualności popularyzacja wiedzy

Udział dr. Arkadiusza Nyzio w audycji Polskiego Radia

09.06.2021
Dr Arkadiusz Nyzio był gościem prof. Antoniego Dudka w audycji z cyklu "Rzeczypospolite" emitowanej przez Polskie Radio Dwójka w dniu 7 czerwca br. Dr Nyzio na kanwie niedawno wydanej książki "Rakowiecka w remoncie. Transformacja polityki bezpieczeństwa wewnętrznego Polski w latach 1989-1993" przedstawił kulisy procesu przekształcenia SB w UOP, utworzenia Policji w miejsce Milicji Obywatelskiej oraz zmian w więziennictwie w pierwszych latach III RP.
więcej o Udział dr. Arkadiusza Nyzio w audycji Polskiego Radia
Wywiad Błażeja Sajduka dla portalu CyberDefence24
aktualności popularyzacja wiedzy

Wywiad Błażeja Sajduka dla portalu CyberDefence24

07.11.2020
W portalu poświęconym zagadnieniom cyberbezpieczeństwa CyberDefence24 ukazał się w dniu 4 listopada 2020 roku wywiad z dr. Błażejem Sajdukiem pod tytułem: Amerykanie „odbijają” Europę Chinom. Polska między „młotem a kowadłem”. Tematyka poruszona w wywiadzie dotyczyła rywalizacji technologicznej Stanów Zjednoczonych z Chińską Republiką Ludową, koncepcji bałkanizacji Internetu, cyfrowych stref wpływów, technologicznego nacjonalizmu, cyfrowej suwerenności, a także technologii 5G.
więcej o Wywiad Błażeja Sajduka dla portalu CyberDefence24
Dr Błażej Sajduk laureatem konkursu Teaching Slam 2020
wydarzenia popularyzacja wiedzy

Dr Błażej Sajduk laureatem konkursu Teaching Slam 2020

28.10.2020
27 października 2020 roku odbył się finał konkursu Teaching Slam 2020, którego celem jest podnoszenie jakości prowadzonych zajęć dydaktycznych w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wymiana najlepszych praktyk w zakresie kształcenia studentów. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować 8-minutową prezentację, w której dzielili się innowacyjną techniką lub metodą dydaktyczną albo pomysłem na podniesienie jakości kształcenia. Do finału została zakwalifikowana prezentacja dr Błażeja Sajduka, adiunkta w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego, nt. „Rola stawiania pytań w tutoringu akademickim”. Przedstawione zostały w niej dwie uniwersalne techniki motywujące studentów do formułowania pytań.
więcej o Dr Błażej Sajduk laureatem konkursu Teaching Slam 2020