Międzynarodowa konferencja INFO INTEGRUM 22-2
wydarzenia konferencje

Międzynarodowa konferencja INFO INTEGRUM 22-2

13.10.2022
Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji Info Integrum organizowanej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych wraz z Dowództwem Komponentu Wojsk Specjalnych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 października 2022 r. w budynku WSMiP przy ul. Remonta 4 (sala 038).
więcej o Międzynarodowa konferencja INFO INTEGRUM 22-2
IV Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa
wydarzenia konferencje

IV Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa

11.10.2022
W dniach 28-29 września br. zorganizowana została IV Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa, pod przewodnim hasłem "Środowisko bezpieczeństwa - bezpieczeństwo środowiska?". Konferencja stanowiła kontynuację corocznych krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych organizowanych od 2015 r. przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM UJ. Podobnie jak dotychczasowe konferencje, 4JKB była forum naukowej debaty nad stanem, procesami i strukturami współczesnego bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego w obliczu głębokich, nierzadko gwałtownych i nieprzewidywalnych zmian w środowisku bezpieczeństwa.
więcej o IV Jagiellońska Konferencja Bezpieczeństwa
wydarzenia badania

31.05.2022
W dniu 22 maja br. działalność zainaugurowała Pracownia Geopolityczna im. gen. Władysława E. Sikorskiego – UJ#GeoLab, działająca przy Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracownię tworzy zespół powstały w wyniku pozytywnego rozstrzygnięcia konkursu na trwałą interdyscyplinarną współpracę badawczą w ramach Programu Strategicznego „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (ID.UJ), który od 2019 roku służy grupie wiodących polskich uczelni wytypowanych w drodze konkursu MNiSW, chcących osiągnąć status uniwersytetu badawczego i konkurować z najlepszymi, zagranicznymi ośrodkami akademickimi.
więcej o Inauguracja Pracownii Geopolitycznej im. gen. Władysława E. Sikorskiego – UJ#GeoLab