30.09.2020
Na stronie internetowej Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Strategii ukazał się komentarz prof. dr. hab. Artura Gruszczaka, kierownika Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ, dotyczący praktyki odpłatnych, komercyjnych zezwoleń na pobyt w państwach członkowskich UE, a nawet „sprzedaży” obywatelstwa. Komentarz zatytułowany „Złote paszporty” i „złote wizy” zagrożeniem bezpieczeństwa Unii Europejskiej zwraca uwagę na negatywne skutki komercyjnych programów nadawania obywatelstwa i ułatwień pobytowych.
więcej o Komentarz prof. Artura Gruszczaka o odpłatnych ułatwieniach pobytowych w UE dla cudzoziemców
Wypowiedź dr Dominiki Dziwisz dla CyberDefence24

Wypowiedź dr Dominiki Dziwisz dla CyberDefence24

22.09.2020
Z przyjemnością informujemy, że na portalu CyberDefence24 ukazała się rozmowa z dr Dominiką Dziwisz, adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego, dotycząca zagadnień cyberbezpieczeństwa w nowej Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej 2020.
więcej o Wypowiedź dr Dominiki Dziwisz dla CyberDefence24
Artykuł D. Dziwisz na blogu LSE IDEAS Ratiu Forum

Artykuł D. Dziwisz na blogu LSE IDEAS Ratiu Forum

15.09.2020
Dr Dominika Dziwisz, adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego INPiSM, zamieściła na blogu LSE IDEAS Ratiu Forum artykuł Privacy in the time of COVID. Publikacja ta jest efektem współpracy między Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ a think tankiem LSE IDEAS utworzonym w ramach prestiżowej uczelni London School of Economics and Political Science.
więcej o Artykuł D. Dziwisz na blogu LSE IDEAS Ratiu Forum