Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven
aktualności wykłady

Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven

22.04.2021
Prof. dr hab. Artur Gruszczak, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Narodowego, w dniu 21 kwietnia br. wziął udział na zaproszenie studentów stosunków międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium (Belgia) w webinarium poświęconym ochronie granic Unii Europejskiej i roli agencji Frontex. Profesor Gruszczak przedstawił ramy prawno-organizacyjne, a także zadania i działania operacyjne Agencji Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej – Fronteksu. Po krótkim wykładzie odpowiadał na pytania studentów i pracowników naukowych dotyczące relacji między agencją a władzami państw członkowskich UE, a także oskarżeń wobec agencji o naruszanie prawa humanitarnego podczas wspólnych operacji w rejonie Morza Śródziemnego.
więcej o Udział prof. A. Gruszczaka w webinarium na KU Leuven
aktualności wykłady

12.04.2021
18 marca br. odbył się kolejny wykład z cyklu „Leadership/Przywództwo” organizowanego przez Katedrę Bezpieczeństwa Narodowego. Gościem był Dr. Steven Horsley ze Szkoły Biznesu i Przywództwa Universytetu Charleston, West Viriginia, USA. Temat jego wykładu brzmiał: „System Leadership: Its Role in a Collaborative Environment”.
więcej o Relacja z wykładu dr. Stevena Horsleya „System Leadership: Its Role in a Collaborative Environment”
aktualności badania

13.03.2021
Z wielką radością informujemy, że lic. Wiktor Kowalski, student politologii w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych zajął III miejsce w X edycji Ogólnopolskiego konkursu Szefa ABW na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką dotyczącą bezpieczeństwa państwa w kontekście zagrożeń wywiadowczych, terrorystycznych, ekonomicznych. Nagrodzona praca licencjacka pt. "Obrońcy systemu? Rola i miejsce Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej w Islamskiej Republice Iranu" została doceniona za „wnikliwą analizę problematyki irańskich sił zbrojnych w aspektach: historyczno-ustrojowym, strukturalnym oraz polityczno-społeczno-gospodarczym”. Praca dyplomowa została przygotowana w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego pod kierunkiem dr. Mateusza Kolaszyńskiego i była recenzowana przez prof. dr. hab. Artura Gruszczaka.
więcej o Wiktor Kowalski laureatem Ogólnopolskiego konkursu Szefa ABW na najlepszą pracę magisterską lub licencjacką